2) złożenia wniosku o przeprowadzenie postępowania sprawdzającego wraz z wypełnioną ankietą... 

Każdy jest innym i nikt sobą samym.


7. W przypadku niedotrzymania terminu, o którym mowa w ust. 6, organ prowadzÄ…cy postÄ™powanie informuje, na wniosek osoby sprawdzanej, o przewidywanym terminie zakoÅ„czenia postÄ™powania oraz - jeżeli nie naruszy to zasad ochrony informacji niejawnych - o powodach przedÅ‚użania siÄ™ postÄ™powania.
8. Przeprowadzenie postÄ™powania sprawdzajÄ…cego wymaga pisemnej zgody osoby, której ma dotyczyć.
9. Zbieranie i przetwarzanie informacji o osobach trzecich, okreÅ›lonych w ankiecie, może odbywać siÄ™ bez wiedzy i zgody tych osób, w zakresie niezbÄ™dnym do ustalenia, czy osoba sprawdzana daje rÄ™kojmiÄ™ zachowania tajemnicy. Informacje o osobach trzecich mogÄ… być zbierane i przetwarzane wyÅ‚Ä…cznie w zakresie okreÅ›lonym w ust. 2.
10. Ankieta po wypeÅ‚nieniu stanowi tajemnicÄ™ prawnie chronionÄ… i podlega ochronie przewidzianej dla informacji niejawnych o klauzuli tajnoÅ›ci "poufne" w przypadku poszerzonego postÄ™powania sprawdzajÄ…cego lub "zastrzeżone" w przypadku zwykÅ‚ego postÄ™powania sprawdzajÄ…cego. Wzór ankiety wraz z instrukcjÄ… jej wypeÅ‚nienia stanowi zaÅ‚Ä…cznik do ustawy.
Art. 25. 1. ZwykÅ‚e postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce obejmuje:
1) sprawdzenie, w niezbędnym zakresie, w ewidencjach, rejestrach i kartotekach, w szczególności w Krajowym Rejestrze Karnym, danych zawartych w wypełnionej i podpisanej przez osobę sprawdzaną ankiecie, a także sprawdzenie innych informacji uzyskanych w toku postępowania sprawdzającego, w zakresie niezbędnym do ustalenia, czy osoba sprawdzana daje rękojmię zachowania tajemnicy;
2) sprawdzenie w ewidencjach i kartotekach niedostępnych powszechnie danych zawartych w ankiecie oraz innych informacji uzyskanych w toku postępowania sprawdzającego, w zakresie niezbędnym do ustalenia, czy osoba sprawdzana daje rękojmię zachowania tajemnicy.
2. Sprawdzenie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, jest prowadzone na pisemny wniosek peÅ‚nomocnika ochrony przez ABW albo SKW.
3. W toku sprawdzenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, ABW albo SKW ma prawo przeprowadzić rozmowÄ™ z osobÄ… sprawdzanÄ… w celu usuniÄ™cia nieÅ›cisÅ‚oÅ›ci lub sprzecznoÅ›ci zawartych w uzyskanych informacjach.
4. ABW albo SKW przekazuje peÅ‚nomocnikowi ochrony pisemnÄ… informacjÄ™ o wynikach czynnoÅ›ci, o których mowa w ust. 1 pkt 2 oraz w ust. 3.
5. Jeżeli jest to konieczne w wyniku uzyskanych informacji, zwykÅ‚e postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce obejmuje ponadto rozmowÄ™ z osobÄ… sprawdzanÄ….
6. Jeżeli w toku zwykÅ‚ego postÄ™powania sprawdzajÄ…cego wystÄ…piÄ… wÄ…tpliwoÅ›ci niepozwalajÄ…ce na ustalenie, czy osoba sprawdzana daje rÄ™kojmiÄ™ zachowania tajemnicy, organ prowadzÄ…cy postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce zapewnia osobie sprawdzanej w trakcie wysÅ‚uchania możliwość osobistego ustosunkowania siÄ™ do informacji wywoÅ‚ujÄ…cych te wÄ…tpliwoÅ›ci. Osoba ta może stawić siÄ™ na wysÅ‚uchanie ze swoim peÅ‚nomocnikiem. Z przebiegu wysÅ‚uchania sporzÄ…dza siÄ™ protokół, który podpisujÄ… osoba prowadzÄ…ca wysÅ‚uchanie, osoba wysÅ‚uchana oraz peÅ‚nomocnik, jeżeli w nim uczestniczyÅ‚.
7. Organ prowadzÄ…cy zwykÅ‚e postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce odstÄ™puje od przeprowadzenia czynnoÅ›ci, o której mowa w ust. 6, jeżeli:
1) jej przeprowadzenie wiązałoby się z ujawnieniem informacji niejawnych;
2) postępowanie sprawdzające doprowadziło do niebudzącego wątpliwości ustalenia, że osoba sprawdzana nie daje rękojmi zachowania tajemnicy.
Art. 26. 1. Poszerzone postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce obejmuje czynnoÅ›ci, o których mowa w art. 25 ust. 1, a ponadto, jeżeli jest to konieczne w wyniku uzyskanych informacji, postÄ™powanie to obejmuje:
1) rozmowę z przełożonymi osoby sprawdzanej oraz z innymi osobami;
2) przeprowadzenie wywiadu w miejscu zamieszkania osoby sprawdzanej;
3) sprawdzenie stanu i obrotów na rachunku bankowym oraz zadłużenia osoby sprawdzanej, w szczególności wobec Skarbu Państwa.
2. Do czynnoÅ›ci, o której mowa w ust. 1 pkt 2, przepisy ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postÄ™powania karnego i wydane na jej podstawie przepisy dotyczÄ…ce wywiadu Å›rodowiskowego stosuje siÄ™ odpowiednio.
3. CzynnoÅ›ci, o których mowa w ust. 1 pkt 3, sÄ… wykonywane zgodnie z art. 105 ust. 1 pkt 2 lit. k ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, z późn. zm.9)). Przepisy art. 82 § 1 i 2, art. 182 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60, z późn. zm.10)) oraz art. 33 ust. 1 ustawy z dnia 28 wrzeÅ›nia 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 65, z późn. zm.11)) stosuje siÄ™ odpowiednio.
4. Do poszerzonego postÄ™powania sprawdzajÄ…cego przepisy art. 25 ust. 5-7 stosuje siÄ™ odpowiednio.
5. W przypadku osób ubiegajÄ…cych siÄ™ o uzyskanie dostÄ™pu do informacji o klauzuli "Å›ciÅ›le tajne" poszerzone postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce obejmuje także, jeżeli jest to konieczne w wyniku uzyskanych wczeÅ›niej informacji, rozmowÄ™ z trzema osobami wskazanymi przez osobÄ™ sprawdzanÄ… w celu uzyskania innych informacji mogÄ…cych mieć znaczenie dla oceny dawania rÄ™kojmi zachowania tajemnicy.
6. W celu dokonania ustaleÅ„, o których mowa w art. 24 ust. 3 pkt 2 i 3, organ prowadzÄ…cy poszerzone postÄ™powanie sprawdzajÄ…ce może zobowiÄ…zać osobÄ™ sprawdzanÄ… do poddania siÄ™ specjalistycznym badaniom oraz udostÄ™pnienia wyników tych badaÅ„. Lekarzowi przeprowadzajÄ…cemu to badanie udostÄ™pnia siÄ™ dokumentacjÄ™ medycznÄ… osoby sprawdzanej w zakresie dotyczÄ…cym wÄ…tpliwoÅ›ci, o których mowa w art. 24 ust. 3 pkt 2 i 3.
Art. 27. 1. PostÄ™powanie sprawdzajÄ…ce może zostać zawieszone w przypadku:

Tematy